Czym kierować się przy wyborze smoczka na butelkę?

Po narodzeniu się dziecka, na młodych rodziców czeka wiele decyzji, podczas których najważniejszym jest zadbanie o komfort maluszka. Do jednego z tych wyborów należy kupno odpowiedniego rodzaju smoczka. Na rynku znaleźć można wiele różnych rodzajów - w jaki sposób podjąć zatem najlepszą dla naszego dziecka decyzję i dopasować do smoczek?

Wielkość smoczka na butelkę

Wybierając smoczek, warto zacząć od podstaw. Zastanówmy się najpierw, jakiej wielkości poszukujemy. W celu zapewnienia naszemu dziecku najwyższego komfortu i bezpieczeństwa, dobór odpowiedniego rozmiaru warto oprzeć na wieku dziecka. Wyróżniamy trzy podstawowe przedziały wiekowe, a tym samym wielkości smoczków:

  • dla wcześniaków (dzieci urodzone przed planowanym terminem),
  • dla noworodków (dzieci mające 0-3 miesiące),
  • dla niemowląt (dzieci powyżej 3 miesięcy).

Wcześniaki są dziećmi urodzonymi przedwcześnie, przez co mają one drobniejsze ciało i wymagają najmniejszego możliwego smoczka. Przy wyborze smoczka dla noworodka warto zadbać natomiast o to, by jego kształt był jak najbardziej zbliżony do kształtu piersi matki. Zapobiegnie to ewentualnemu zaburzeniu ssania piersi, które wciąż stanowi w tym czasie ważny sposób przyjmowania pokarmu.

 

Polecamy silikonowy smoczek na butelkę marki NanoBebe dostępny w naszym sklepie

 

 

Niemowlętom zaleca się smoczki, które nie wpłyną negatywnie na kształtowanie się zgryzu, będą też zatem większe od tych poprzednich. Oznaczenie wiekowe najczęściej pojawia się w samym opisie produktu - tą właśnie wartością należy kierować się podczas wstępnej selekcji.

Materiał smoczków na butelkę

Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę podczas wyboru smoczka, jest materiał, z jakiego został on wykonany. Do najczęściej spotykanych, a jednocześnie najchętniej polecanych rodzajów smoczków, należą te wykonane z silikonu. Ich cechami charakterystycznymi jest wysoka trwałość i odporność na zniekształcenia, niezwykle ważnymi podczas prawidłowego rozwoju maluszka. Dodatkowo, silikon nie powoduje żadnych reakcji alergicznych - jest on zupełnie bezpieczny dla dziecka, nie ma też smaku, zapachu ani koloru.

 

 

silkonowe smoczki na butelkę dla dzieci

Sprawdź naszą ofertę silikonowych smoczków na butelkę!

 

Na rynku znaleźć można także smoczki wykonane z kauczuku. Są one znacznie mniej trwałe niż te silikonowe, a tym samym nieco bardziej miękkie. Mają one specyficzny zapach i brązowo-żółte zabarwienie. Szybkość przepływu w smoczku na butelkę Smoczki różnią się także między sobą szybkością, z jaką przepływa przez nie pokarm. Wybierając smoczek na butelkę, wybrać możemy takie o wolnym, średnim lub szybkim przepływie.

Wartość ta określa wielkość otworu, który przepuszcza jedzenie, najczęściej jednak podana jest wraz z wiekiem dziecka, dla którego jest zalecane. Zakłada się, że im wyższy wiek dziecka, tym szybszy przepływ smoczka będzie dla niego odpowiedni.

Pozostaw komentarz
Newsletter - Dowiedz się jako pierwszy o naszych najnowszych ofertach i rabatach!