Jak urządzić pokoik dziecka?

Jak zaprojektować przestrzeń przeznaczoną dla dziecka?

Zdając sobie sprawę, że aranżacji takiego pokoiku nie zmienimy co roku, zastanówmy się, jak zbudować przestrzeń, która będzie uspokajać i jednocześnie rozwijać naszego malucha. Jak sprawić, by czuł się doskonale w swoim królestwie, a jego otoczenie było bezpieczne i wygodne? Podczas urządzania pokoju dziecięcego musimy pamiętać, że najważniejszy jest pomysł i trzymanie się obranego stylu.

Pomysłów na pokoje jest wiele. Zaaranżowanie wymarzonego pokoju dla dziecka może być niezłą frajdą. Jednak odpowiednie łóżko, meble, zabawki i dodatki to tylko połowa sukcesu. Najważniejsze, aby pokój podobał się dziecku. Nasze wysiłki mogą bowiem pójść na marne, jeśli będzie się ono źle czuło w otoczeniu wybranym przez rodziców.

 

jak urzadzic pokoj dla dziecka 

 

Pokój w kolorach pastelowych

Pokój dziecięcy powinien być w jasnych, nieprzytłaczających kolorach. Kolorowe zabawki dziecka wystarczająco rozpraszają jego uwagę. Jeżeli chcemy, by nasza pociecha rozwijała się prawidłowo, powinniśmy ograniczyć w pokoju bodźce kolorystyczne i postawić na jasne kolory. Rezygnujemy z czerwieni, czerni i ciemnych kolorów w stylu intensywnego granatu. Jeśli chcemy nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter, możemy ozdobić pokój obrazkami, fototapetami, a później zdjęciami dziecka.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Urządzając pokój dziecka, należy przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie i o tym, by użyte materiały były trwałe. Powierzchnia dziecięcych mebelków powinna być gładka i powleczona ekologicznymi farbami.

Ważne także, by była łatwa w utrzymaniu w czystości. Niedopuszczalne są jakiekolwiek ostre krawędzie, niestabilne elementy czy dodatki ze szkła. Pamiętajmy bowiem, że pokój niemowlaka, oprócz tego, że przytulny i ładny, przede wszystkim powinien być funkcjonalny, a nade wszystko bezpieczny.

Polecamy łóżeczka 120 dla dziecka dostępne w naszym sklepie!

 

Wygodny sen maluszka

Sen pełni ważną rolę w życiu każdego dziecka. Niemowlę spędza w wybranym przez rodziców łóżku ponad połowę doby. Dobre łóżko powinno zostać dobrane do wieku i wzrostu dziecka, być wygodne i oczywiście łatwe w utrzymaniu czystości. Dla niemowlaka najlepsze są drewniane łóżeczka z regulowaną wysokością posłania i wyciąganymi szczebelkami. 

Pozostaw komentarz
Newsletter - Dowiedz się jako pierwszy o naszych najnowszych ofertach i rabatach!