Karmienie piersią i odciąganie pokarmu w pracy

Wiele młodych matek chce wrócić do pracy, ale chce również zapewnić dziecku wszystkie korzyści płynące z karmienia piersią. Dzięki starannemu planowaniu możesz bez problemu karmić dziecko piersią i odciągać pokarm w pracy.

odciaganie pokarmu karmienie piersią w pracy

 

Odciąganie pokarmu w pracy

Nawet jeśli masz pełne wsparcie swojego pracodawcy, możesz mieć wątpliwości co do kulturowych aspektów odciągania pokarmu w pracy. Czy Twoi współpracownicy zrozumieją, dlaczego robisz przerwy w pracy? Czy będziesz w stanie znaleźć miejsce zapewniające Ci prywatność? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: jeśli odpowiednio się przygotujesz i przedstawisz swoje potrzeby w jasny i konstruktywny sposób, żaden z powyższych problemów nie będzie Cię dotyczył.

Oto kilka wskazówek, które ułatwią Ci karmienie dziecka piersią bez uszczerbku dla swojej kariery.

Zainwestuj w laktator

Na rynku dostępnych jest wiele laktatorów. Nasz sklep oferuje szereg modeli z różnymi funkcjami dostosowanymi do Twoich potrzeb i stylu życia. 

Oto kilka kwestii, które musisz rozważyć podczas zakupu laktatora: Jak długo zamierzasz karmić dziecko swoim mlekiem? Jeśli chcesz, aby po Twoim powrocie do pracy dziecko było karmione Twoim pokarmem, musisz odciągać go częściej niż robiłaś to na urlopie macierzyńskim. Jak często potrzebujesz odciągać pokarm? Zalecamy odciąganie pokarmu z taką samą częstotliwością, z jaką karmiłabyś dziecko, czyli od trzech do czterech razy w ciągu dnia pracy, zależnie od długości rozłąki. Gdzie zamierzasz odciągać pokarm? Aby wygodnie i skutecznie odciągać pokarm, znajdź miejsce, w którym będziesz mieć zapewnioną prywatność.

Poszukaj lekkiego, przenośnego i cichego laktatora, który umożliwi Ci odciąganie mleka w dowolnym miejscu: na studiach, w pracy, w domu czy gdziekolwiek indziej. Ile czasu możesz przeznaczyć na sesję odciągania pokarmu? 

 

Laktator podwójny

Korzystając z laktatora do odciągania pokarmu z obu piersi równocześnie, możesz skrócić czas odciągania nawet o połowę. Dodatkowo, w ten sposób będziesz odciągać więcej mleka, bardziej pobudzisz odruch jego wypływu, a odciągnięte mleko będzie zawierało więcej tłuszczu. Korzystanie z laktatora podwójnego pozwala całkowicie opróżnić piersi i wspiera laktację. Przykład takiego laktatora znajdziesz tutaj.

Wybór miejsca do odciągania pokarmu

W wielu regionach od pracodawców oczekuje się zapewnienia matkom karmiącym piersią odpowiedniego pomieszczenia, w którym mogą odciągać pokarm w trakcie pracy. Zapytaj pracodawcę o pomieszczenie do karmienia piersią lub zapewniające prywatność miejsce w biurze, z którego mogłabyś skorzystać. Nie powinnaś odciągać pokarmu w toalecie. Większość pracodawców z radością spełni Twoje potrzeby w zakresie odciągania pokarmu, zwłaszcza jeśli zaproponujesz im sposób, który nie zakłóci Ci pracy.laktator podwójnyPrzechowywanie odciągniętego pokarmu w pracy

Odciągnięty pokarm można przechowywać w butelkach lub torebkach w lodówce lub zamrażarce. Upewnij się tylko, że Twoje mleko jest wyraźnie oznaczone, aby uniknąć nieporozumień! Jeśli nie czujesz się komfortowo, przechowując pokarm w firmowej lodówce, możesz przynieść własną chłodziarkę i przechowywać mleko w opakowaniach z lodem. Niektórzy Twoi współpracownicy mogą ją zauważyć, ale jeśli nie będziesz robić z tego nic wielkiego, z pewnością okażą Ci zrozumienie.

Możesz też umieścić zdjęcie z imieniem dziecka na chłodziarce. Jeśli masz wybór, przechowywanie mleka w lodówce jest zawsze lepsze niż jego zamrażanie, zwłaszcza jeśli wiesz, że zostanie wykorzystane w ciągu kilku następnych dni. 

Rozmawianie ze współpracownikami o odciąganiu pokarmu

Jeśli zostałaś matką po raz pierwszy, możesz mieć obawy dotyczące reakcji Twoich współpracowników. W większości przypadków to nie oni są problemem. Nie traktuj laktatora jako obowiązku lub czegoś, za co powinnaś przepraszać. Jeśli ktoś zapyta, powiedz dlaczego odciągasz pokarm, prowadząc rozmowę w lekkim tonie. Podziękuj współpracownikom za pomoc w czasie, w którym przebywałaś na urlopie macierzyńskim i uświadom im jak bardzo doceniasz pracę w przyjaznym środowisku. Taka pomoc leży w najlepszym interesie Twojego pracodawcy i współpracowników, ponieważ zdrowe i bardziej inteligentne dzieci wyrastają na zdrowych i bardziej inteligentnych ludzi, co przynosi korzyści gospodarce i nie obciąża systemu opieki zdrowotnej.

Bądź dumna z tego, co robisz!

Pracujące matki muszą znaleźć równowagę między obowiązkami domowymi i czasem poświęcanym rodzinie, a oczekiwaniami pracodawcy. Na szczęście dla matek karmiących piersią powrót do pracy jest teraz łatwiejszy niż kiedykolwiek przedtem. Dzięki kilku niewielkim zmianom harmonogramu dnia i użyciu właściwych narzędzi, takich jak laktator i butelki na pokarm, możesz pracować i nadal karmić swoje dziecko swoim pokarmem.

Pozostaw komentarz
Newsletter - Dowiedz się jako pierwszy o naszych najnowszych ofertach i rabatach!