Kiedy zacząć kompletować wyprawkę?

Okres ciążowy to najlepszy czas w życiu każdej kobiety. Każda mama chce jak najlepiej przygotować się do przyjścia maluszka na świat, dlatego korzysta z różnych kursów przygotowawczych i czyta książki dotyczące prawidłowej opieki nad dzieckiem. Naturalne jest, że w trakcie tego czasu każda z przyszłych mam kompletuje elementy niemowlęcej wyprawki.

 

Co powinna zawierać wyprawka dla noworodka?

Najważniejsze rzeczy, które trzeba zakupić to oczywiście wózek dla dziecka, łóżeczko, ubranka oraz bardzo długa lista niezbędnych dla maluszka środków higieny. Wielu przyszłych rodziców pragnie już na samym początku dokonać zakupu tych elementów i cieszyć się ich widokiem, ponieważ umacnia ich w jeszcze silniejszej więzi.

O ile, wózek i łóżeczko można zakupić stosunkowo wcześnie, tak z pozostałymi elementami należy się wstrzymać. Produkty, takie jak ubranka najlepiej kupować niedługo przed narodzinami, ponieważ wtedy znamy wagę dziecka i możemy dopasować rozmiar ubranego do wielkości maluszka. Jeśli chodzi o kolor, dużo osób głosi przesąd, że nie powinno się kupować typowo dziewczęcych lub chłopięcych ubranek, ponieważ “nigdy nie wiadomo”.

 

Chłopiec czy dziewczynka?

Oczywiście zdarzają się przypadki, kiedy lekarz błędnie rozpoznał płeć dziecka. Rodzicom, którzy boją się tego rodzaju pomyłki polecamy kupić ubranka w uniwersalnym kolorze, które będą pasować do każdego dziecka. Świetnie sprawdzą się te w kolorze żółci i zieleni. W kwestii ilości ubranek nie należy również przesadzać.

Zrozumiałe jest, że rodzice chcą dostarczyć dziecku wszystko to, co najlepsze. Należy jednak pamiętać, że maluch bardzo szybko rośnie więc w przypadku nadmiaru ubranek, może niektórych nawet nie wykorzystać. Bardzo ważne jest, aby ubranka były wykonane z najwyższej jakości materiału potwierdzonego atestem. Uchroni to przed pojawieniem się reakcji alergicznych, a samo ubranko będzie wygodne i komfortowe.

wyprawka dla noworodka co ma zawierać

 

Pielęgnacja dziecka od pierwszych dni życia

Jeśli chodzi o sprawy pielęgnacyjnie, najważniejsze są pampersy, których będziesz potrzebować niezwykle dużo. Ich zakupu należy dokonać w trakcie ostatnich tygodni ciąży, aby dopasować rozmiar do wagi dziecka. Pampersy muszą być prawidłowo dopasowane, aby nie powodować bolesnych otarć.

Równie ważne są środki do higieny maluszka, żel do mycia, kremy, podkłady higieniczne i inne produkty muszą być również potwierdzone certyfikatem i bardzo łagodne, aby nie powodować podrażnień. Wszystkie inne elementy wyprawki, takie jak zabawki i dekoracje do pokoju dziecięcego rodzice mogą kupować zaraz po usłyszeniu szczęśliwej nowiny i selektywnie je gromadzić.

Jak łatwo zauważyć, lista niezbędnych dla maluszka rzeczy jest długa, a ich zakup może przyprawiać o zawrót głowy. Jeśli nie mają Państwo czasu na chodzenie po sklepach i porównywanie ofert dziesiątek sklepów, idealnym rozwiązaniem są zakupy internetowe. Dzięki temu w dowolnym czasie i miejscu znajdą Państwo to, czego potrzebują!

Newsletter - Dowiedz się jako pierwszy o naszych najnowszych ofertach i rabatach!