Najlepszy materac do łóżeczka niemowlęcego

Zastosowanie materaca dla niemowlęcia

Materac dla niemowlęcia jest jednym z najważniejszych produktów, które musi zakupić rodzic przed narodzinami maluszka. W momencie, w którym dziecko wraz z matką powracają do swojego rodzinnego kącika, obydwoje muszą odpocząć i posiadać własne miejsce do snu. Jak wiadomo, sen jest niezwykle ważny podczas prawidłowej regeneracji organizmu, a żeby jego jakość była satysfakcjonująca należy odpowiednio dobrać materac, który zapewni wymagany komfort.

Materac dla niemowlaka to specjalistycznie zaprojektowana pianka, która zapobiega przeciążeniom kręgosłupa podczas snu dziecka, co jest bardzo ważne w trakcie jego dorastania. Odpowiednia grubość materaca skutecznie przeciwdziała powstawaniu wadom postawy ciała oraz pomaga niemowlęciu zasnąć.

Materac jest czołowym produktem w momencie, w którym dziecko cierpi na problemy związane z narządami ruchu, gdyż miękkie podłoże nie powoduje żadnego dyskomfortu podczas snu dziecka.

Kup nasz materac lateksowo piankowy tutaj!

Klasyfikacja idealnego materaca

Zakup materaca musi być dokonany bardzo szczegółowo, aczkolwiek wybór nie zawsze jest oczywisty. Najważniejszymi kwestiami, na jakie rodzic musi zwrócić uwagę podczas zakupu jest ilość warstw takiego produktu. Najlepszym wyborem jest materac czterowarstwowy dwustronny. W naszej ofercie znajdą Państwo materac lateksowo-piankowy, który posiada wyżej wymienione cechy. Jego dwie pierwsze warstwy składają się w całości z poliestru, zaś trzecią warstwą jest pianka poliuretanowa, która jest głównym wypełnieniem materaca.

Dzięki niej produkt jest stabilny, aczkolwiek pozwala na komfortową zmianę pozycji podczas snu. Ostatnią warstwą jest pianka lateksowa, która dopasowuje się do kształtu ciała maluszka. Całokształt różnorakich materiałów zawartych w materacu skutkuje tym, że produkt jest odporny na wilgotność oraz posiada cyrkulację powietrza.

Wymagania rodzica oraz wygoda niemowlęcia

Materace na naszej stronie internetowej poddawane są licznym testom wytrzymałościowym, natomiast niektóre materiały wykorzystywane do produkcji posiadają Świadectwo Jakości Zdrowotnej Narodowego Instytutu Zdrowia. Całokształt sprawia, że rodzic nie musi martwić się o komfort oraz bezpieczeństwo swojej pociechy.

Kwestiami, które mogą zainteresować kupującego jest między innymi fakt, że materac jest w pełni przystosowany do wielokrotnego użytkowania, zatem posiada gwarancję długiej żywotności. Ważne jest, aby produkt posiadał możliwość zdjęcia pokrowca, który można wyprać. Dostępny w naszej ofercie model PlusBaby Lux posiada takie udogodnienie oraz jest dostępny w atrakcyjnej cenie.

Pozostaw komentarz
Newsletter - Dowiedz się jako pierwszy o naszych najnowszych ofertach i rabatach!