Aspirator Stuffy

49,90 zł
Czas realizacji to: 2 - 14 dni roboczych

Aspirator kataru STUFFY to bezpieczne urządzenie służące do odciągania wydzieliny z nosa u niemowląt, dzieci i dorosłych. Został zaprojektowany tak, aby każdy jego użytkownik mógł go samodzielnie złożyć i rozłożyć oraz wyczyścić, przepłukując aspirator pod bieżącą wodą.
Po wysuszeniu aspirator powinien być przechowywany w specjalnie przeznaczonym do tego opakowaniu.

Aspirator należy podłączyć umieszczając niebieską wkładkę w rurę ssącą odkurzacza. Odpowiednie ukształtowanie aspiratora redukuje siłę ssącą z odkurzacza na bezpieczne, a poprzez regulację tej siły umożliwia zmianę ciśnienia powietrza ssącego między komorami, dzięki czemu w prosty sposób
można je dostosować do potrzeb użytkownika. Przed użyciem sprawdzić czy działa z odkurzaczem, czy siła nie jest zbyt duża. Urządzenie zostało wykonane z bezpiecznego, wytrzymałego i atestowanego tworzywa najwyższej jakości.

Przeznaczenie medyczne:
1.Dzieci 0+ (od 1 dnia życia)
2.Osoby z uciążliwym problemem zalegającej wydzieliny w nosie (osoby
dorosłe i starsze wymagające opieki)

Wskazania:
1. Katar infekcyjny (wirusowy i bakteryjny)
2. Katar alergiczny
3. Sezonowy nieżyt nosa

Przeciwwskazania:
1. Uszkodzona błona śluzowa nosa
2. Obrzęk błony śluzowej nosa
3. Krwawienie z nos

Budowa urządzenia:
Aspirator kataru Stu y składa się z ośmiu części: komory I , komory II, komory III, komory VI, końcówki I, końcówki II, wężyka oraz wkładki do odkurzacza.
Ponadto posiada dodatkową końcówkę oraz nakładkę silikonową. Wszystkie elementy znajdują się w dedykowanym do przechowywania i transportu pudełku zabezpieczającym.

Utrzymanie w czystości:
Aspirator kataru STUFFY jest produkowany ze specjalnego materiału, który pozwala na utrzymanie produktu w czystości. Po każdym zabiegu rozłóż aspirator zgodnie ze schematem i w zależności od potrzeby wypłucz dokładnie wodą. W przypadku silnych zabrudzeń może być konieczne zastosowanie środków czyszczących przeznaczonych do stosowania u dzieci i niemowląt. Aspirator należy przechowywać w opakowaniu do tego przeznaczonym, wcześniej go osuszając.

Sposób użycia:
1. Połącz ze sobą elementy aspiratora według schematu z rysunku nr 1
2. Połącz wkładkę niebieską z rurą ssącą do odkurzacza domowego. Uruchom odkurzacz. W zależności od potrzeb i oczekiwanej siły ssącej, użyj regulatora znajdującego się na aspiratorze pomiędzy komorami I a II.
Zmianę uzyskuje się poprzez przekręcenie ich względem siebie w celu zwiększenia / zmniejszenia pola powierzchni otworu.
3. Przyłóż końcówkę aspiratora do przedsionka nosa (niewskazane jest penetrowanie komory nosa) i odciągaj katar z każdej przegrody nosowej przez czas nie dłuższy niż 5-10 s.
4. W przypadku nie odciągnięcia wszystkiej wydzieliny ponów proces odsysania.
5. Po zabiegu rozłóż aspirator zgodnie ze schematem i postępuj zgodnie z punktem - Utrzymanie w czystości.
6. Nie zastosowanie się do powyższych wytycznych może powodować negatywne skutki ze względu na możliwość zalegania we wnętrzu aspiratora bakterii i wirusów, oraz spowodować zanieczyszczenie mechaniczne wyrobu.

Newsletter - Dowiedz się jako pierwszy o naszych najnowszych ofertach i rabatach!