Silikonowe smoczki na butelkę dla dzieci - czy warto się na nie zdecydować?

Na rynku akcesoriów dla dzieci dostępnych jest wiele rodzajów smoczków na butelki dla dzieci. W głowie rodzica z pewnością może pojawić się pytanie - który z nich będzie najlepszy dla malucha? Dowiedz się więcej na temat silikonowych smoczków na butelkę dla dzieci!

Silikonowe smoczki na butelki dla dzieci - czy jest to właściwy materiał?

Silikon jest materiałem syntetycznym - wynalezionym przez człowieka. W procesie produkcji akcesoriów dla dzieci wykorzystywany jest silikon o najwyższej jakości. Cechą charakterystyczną smoczków wykonanych z tego materiału jest to, że są one twardsze niż przykładowo lateksowe. Powoduje to, że dziecko musi włożyć więcej siły w ssanie. Mimo początkowych trudności, które mogą się pojawić - fakt ten przynosi dziecku wiele korzyści.

 

Kup w naszym sklepnie Silikonowy smoczek na butelkę NanoBebe tutaj!

 

 

Korzyści wynikające z wybrania smoczka silikonowego

Przede wszystkim używanie smoczka silikonowego korzystnie wpływa na mięśnie języka i jamy ustnej - w przyszłości przyniesie to rezultat w postaci lepszego rozwoju aparatu mowy i pomoże w nauce mówienia. Fakt większej twardości materiału uniemożliwia odkształcanie się smoczka, przez co dziecko jest mniej narażone na wady zgryzu. Oprócz tego możemy być pewni, że dziecko nie da rady odgryźć kawałka smoczka, co jest niezwykle istotne dla jego bezpieczeństwa i komfortu psychicznego rodziców.

Inne zalety wybrania tego rodzaju smoczka wiążą się również z trwałością materiału. Jest on zdecydowanie bardziej solidny niż kauczuk czy lateks, przez co nie ulega deformacjom oraz można go użytkować dłużej. Dodatkowo materiał ten nie powoduje uczuleń, więc doskonale sprawdzi się dla dzieci z podejrzeniem alergii np. na lateks (która często bywa dziedziczna).

Istotna jest również kwestia utrzymania czystości smoczków silikonowych. Proces ten odbywa się bez żadnych trudności - smoczek tego typu można odkazić we sterylizatorze, polać wrzątkiem lub podgrzać w mikrofalówce. Czynności te nie będą powodowały odkształcenia się smoczka lub powstania nalotu czy matowości. Są również odporne na wpływy zapachów - nie nasiąkną nimi, ani nie zmienią koloru.

 

Sprawdź naszą ofertę silikonowych smoczków tutaj!

 

 

Wady i zalety silikonowych smoczków na butelkę

Jak już wspominaliśmy silikonowe smoczki mają wiele długotrwałych zalet. Zaliczamy do nich niesamowitą trwałość materiału, pozytywny wpływ na rozwój aparatu mowy dziecka, prostota procesu sterylizacji, brak właściwości uczulających i przede wszystkim ochrona dziecka przed zachłyśnięciem. Czy materiał ten ma więc jakieś wady? Z pewnością na początku użytkowania może pojawić się niechęć dziecka do twardego materiału. Szczególnie, gdy przyzwyczajony był do bardziej miękkich smoczków, które przypominały mu pierś mamy.

Również należy wziąć pod uwagę fizyczne predyspozycje dziecka. Przykładowo wcześniaki mogą mieć większy problem z wysiłkiem, który należy włożyć w ssanie smoczka silikonowego. Ważne jest więc, by zwrócić szczególną uwagę na predyspozycje maluszka i według nich dopasować smoczek idealny dla niego.

Newsletter - Dowiedz się jako pierwszy o naszych najnowszych ofertach i rabatach!